W bieżącym roku szkolnym organizujemy po raz 9 wymianę polsko-francuską. Uczniowie ze szkoły Jean-Yole w Les Herbiers przyjadą do nas  w terminie: 2 lub 3.03- 09.03, my polecimy do Francji w maju: 11 lub 12- 18.05. W tym roku przyjeżdża aż 23 uczniów z Francji: 11 dziewczynek i 12 chłopców. Tegoroczna wymiana nie będzie kolidowała z terminami egzaminów ośmioklasisty i egzaminu gimnazjalnego.

Wymiana zagraniczna jest niepowtarzalną okazją nie tylko do doskonalenia umiejętności komunikacji w języku obcym, ale także do poznania kultury i zwyczajów innych krajów. Podczas pobytu uczniów francuskich realizowany jest projekt międzynarodowy: „Miejsca pamięci narodowej i miejsca historyczne w Polsce”, który uzyskał dwukrotnie certyfikat Ministerstwa Edukacji Narodowej we Francji oraz honorowy patronat Wójta Gminy Lesznowola. Program pobytu uczniów polskich we Francji jest bardzo bogaty i atrakcyjny dla naszej młodzieży. W programie pobytu grupy francuskiej w Polsce znajdzie się między innymi  trzydniowa wycieczka do Zakopanego i Krakowa. Serdecznie zapraszamy do udziału w wymianie międzynarodowej uczniów klas 7, 8 oraz III gimnazjum!

Dzienniczek ucznia

ŁazyTV